Kiek energijos sunaudoja internetinė žaidimų pramonė?

Žaidimai vis labiau populiarėja mūsų kompiuterizuotoje visuomenėje. Milijardai žmonių reguliariai žaidžia žaidimus savo kompiuteriuose arba kituose išmaniuosiuose įrenginiuose ir šis skaičius tik augs, nes vis daugiau mūsų gauna prieigą prie mobilių telefonų su internetu.

Visa tai reikalauja nemažų energijos resursų nuo visą parą veikiančių duomenų centrų iki elektros energijos šių sistemų valdymui. Žaidimai turi savo aplinkosauginę kainą apie kurią daugelis iš mūsų nesusimąsto.

Visiems žaidimams, ar tai būtų žaidimų konsolė, ar kompiuterinis žaidimas Jūsų telefone reikia elektros energijos, kurią tikėtina dažniausiai sukuria iškastinis kuras. Sakysime JAV apie 63 proc. pagaminamos energijos gaunama iš anglies ir dujų jėgainių. Tai tikrai nemažos energijos sąnaudos. 

Energijos sunaudojimas taip pat skiriasi priklausomai nuo to, kaip dažnai ir intensyviai yra žaidžiama. Daug mažesnės mėgėjo sąnaudos, o štai profesionalo jau žymiai aukštesnės. Štai profesionalai per penkerius metus gali išleisti net iki 2 200 JAV dolerių energijai žaisdami, o kasmet į atmosferą bus išmetama apie 2 000 svarų anglies dvideginio.

Palyginimui galime paminėti, jog tai atitinka 2 250 mylių, kurias nuvažiuotų įprasta keleivinė transporto priemonė arba tai atitiktų 115 000 mobilaus telefono įkrovimų.

Svarbu kokią įrangą naudoja žaidėjas. Jei tai sakysime yra stacionarus kompiuteris su galingu procesoriumi ir aušinimo sistemomis, aukščiausios klasės ekranas bei kiti priedai.Ši įranga taip pat naudoja daug energijos.

Žaidimai internete sunaudoja mažiau energijos nei sakysime fiziniai žaidimai, kuriems reikia pagaminti diskus, naudoti popierių bei plastiką. Žaidimus reikia išsiųsti ir platinti parduotuvėse, kur žaidėjai turi nuvažiuoti arba juos atveža kurjeriai. Kaip matome, tokios išlaidos aplinkai yra daug didesnės, todėl verta rinktis skaitmeninę alternatyvą. 

Tačiau debesijoje esantiems žaidimams taip pat reikia nemažų resursų- vienam žaidimui gali reikėti net iki 500 W galios. Remiantis tyrimų duomenimis aiškėja, jog duomenų centrai yra atsakingi už maždaug 2 proc. viso šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio. Tai prilygsta visai aviacijos pramonei. 

Didžiosios kompanijos, tokios kaip Microsoft bando rasti sprendimą žaidimų energijos sunaudojimo mažinimui ir aktyviai bendradarbiauja su tiekėjais siekdami sumažinti anglies dioksido kiekį. 
© 2024: VEI | GREEN EYE Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress