Kokios energijos rūšys yra tvariausios

Tvari energija yra tokia energetikos forma, kuri tenkina šiandienos visuomenės poreikius, nekyla pavojus jai pasibaigti bei būti išeikvotai ir ji gali būti panaudota vėl ir vėl nekenkiant aplinkai. Tai tokie energijos šaltiniai kaip saulės, vėjo, geoterminė, hidroelektrinė bei vandenynų energija.

Seniau atrastas iškastinis kuras, toks kaip nafta ir gamtinės dujos paspartino žmonijos technologijos plėtrą, bet tuo pačiu pablogino bendrą aplinką ir paskatino visuotinį atšilimą dėl išskiriamo didelio kiekio anglies dioksido.

Tvari energija nėra vien tik atsinaujinančių energijos šaltinių dalis, ne ji gali būti pritaikoma ir namų bei pramonės energijos sukūrimui be žalingo poveikio aplinkai. 

Saulės energija

Tai yra geriausia iš tvariausių energijos šaltinių. Ji sukuria šviesą ir šilumą. Daugelis laiko ją tikrąją pasaulio energijos ateitimi. Saulės baterijos galima naudoti ir namuose ir pramonėje komerciniais tikslais.

Tereikia turėti saulės kolektorių ir jį sumontuoti savo teritorijoje. Laikotarpiu, kai šviečia daug saulės galima žymiai sumažinti energijos sąnaudas.

Vėjo energija

Vėjas taip pat yra tvarus ir nekenkiantis aplinkai energijos šaltinis skirtas išgauti didelius energijos kiekius ir gali būti naudojamas įvairiais būdais.

Jau nuo senų laikų šį šaltinį naudodavo jūrininkai laukuose, o dabar mes galime pilnai pažaboti vėją ir panaudoti jį savo reikmėms. 

Geoterminė energija

Ši tvarios energijos forma padeda mums gauti energiją iš žemės gilumos. Tai atliekama pasitelkiant geotermines jėgaines, kurios panaudoja iš žemės vidaus išeinančią šilumą elektros energijos gamybai.

Maždaug 10 000 metrų po žeme temperatūra yra tokia aukšta, kad jos pagalba galima užvirti vandenį. Tačiau šis energijos šaltinis negali būti naudojamas visur, nes jo gamybai reikia aukštos  temperatūros. Ją labiau galima panaudoti vietose, kur padidėjęs seisminis aktyvumas ir yra ugnikalnių. 

Vandenyno energija

Apie 70 proc. Mūsų žemės yra padengta vandeniu. Mes galime tai išnaudoti – bangos, potvyniai ir vandenyno šiluminės energijos konversija – visa tai tvarūs energijos šaltiniai. 

Mes paminėjome tik keletą tvarių energijos šaltinių nors jų yra daugiau, tokių kaip biomasės energija, hidroelektrinės, vandenilio energija. Visi šie šaltiniai palaipsniui užvaldys mūsų pasaulį ir padės jį išsaugoti ateities kartoms.

© 2024: VEI | GREEN EYE Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress