Lietuvos energijos suvartojimo ateitis

Lietuva sparčiai vejasi kitas šalis ir investuoja į atsinaujinančius energijos resursus. Specialistai įsitikinę, jog Lietuvoje energija iš atsinaujinančių šaltinių taps vienu svarbiausių šalies variklių. 

Pagrindinė elektros energijos tiekėja šalyje 2018 metais įsigijo net tris vėjo elektrinių parkus su bendra 34 MW galia. Įmonės supranta, jog tik žalioji energetika vyraus ateityje

Šalies energetikos įmonių pagrindinis prioritetas tai energijos gamyba iš vėjo bei saulės. Verta paminėti, jog šių energijos šaltinių plėtra tuo pačiu sukuria ir naujas darbo vietas bei apsaugo mūsų aplinką nuo kenksmingos taršos.

Pati energijos plėtra vyksta savoje aplinkoje, o tai sukuria sąlygas naujoms darbo vietoms, padeda plėstis regionams. Tuo pačiu atsiribojama nuo monopolinio iškastinių išteklių, tokių kaip nafta, dujos tiekėjo.

Pačios energijos gavybos technologijos sparčiai vystosi taip padėdamos kurti konkurenciją šalies viduje.  Tokiu būdu šis energijos šaltinis kartais net pralenkia tradicinę energetiką.

Lietuvos valstybė siekia, kad 2050 m. šilumos ir elektros sektoriuose energijos poreikius pilnai patenkintų atsinaujinantys energijos ištekliai. Tikimasi, kad ši energija sudarys apie 80 proc. bendro energijos suvartojimo.

Šalis siekia ne tik išplėsti vėjo energetiką bei saulės energijos gavimą  bet ir tapti atsinaujinančių energijos šaltinių eksportuotoja iki 2050 m. 

Vėjo jėgainės jūroje

Vėjo jėgainės padeda išvengti aplinkos užterštumo, tačiau šalia jų gyvenantys žmonės skundžiasi dėl nuolatinio triukšmo. Šalies energetikos bendrovės ateityje planuoja šias jėgaines įrengti jūroje.

Šių jėgainių technologijos sparčiai vystosi, todėl visai realu, kad net iki 2030 metų Lietuvoje atsiras jūros vėjo jėgainių. Tokias jau naudoja Vokietija, Didžioji Britanija, Škotija, Nyderlandai bei Belgija. Tokia vėjo energija yra daug pigesnė nei sausumos. 

Sparčiai plečiantis vėjo energijai, saulės energija Lietuvoje plėtojasi lėčiau – įrengiamos saulės elektrinės fiziniams ir juridiniams vartotojams. Dažniausiai tai daroma įrengiant saulės baterijas ant stogo ir taip sumažinant elektros suvartojimo išlaidas. 

Ateitis yra atsinaujinančiuose energijos šaltiniuose ir didėjant šalies populiacijai energetikos įmonės stengiasi rasti pačius geriausius ir finansiškai naudingiausius sprendimus su Vyriausybės pagalba.

© 2024: VEI | GREEN EYE Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress